Зерноочисні машини - якісна очистка і сортування зерна

Зерно після збирання потрібно перебирати, відсівати сміття і погані зерна. Оскільки процес перебору вручну займав багато часу, то його автоматизували, і зараз для цього використовують зерноочисні машини. Зерноочисна техніка забезпечує якісне очищення в першу чергу тому, що машині, на відміну від людини, не притаманна неуважність, а, отже, вона не може пропустити випадково смітинку.

Сучасні зерноочисні машини або скальператори добре пристосовані для роботи з елеваторними механізмами. Це забезпечує мінімум втручань людини в робочий процес. Автоматизоване очищення видаляє із зернової маси всі великі грубі домішки (солома, стебла), які при попаданні в приймально-розподільні пристрої могли б привести до засмічення і подальшої серйозної поломки.

Таким чином, очисні машини сприяють злагодженій роботі всієї зернообробної системи. Ефективність очищення становить 100%, в обробленому зерні не будуть знайдені стеблинки.

Головною складовою скальператора є корпус, де розташовується циліндр з гвинтоподібною лопатою. Саме ця лопать і переміщує грубі домішки від зерна. Циліндр приводиться в рух від двигуна-редуктора. Вгорі циліндра розміщується приймальний патрубок для зерна, а знизу - два окремих для чищеного зерна і грубої домішки. Додаткова комплектація дозволяє очищати також просо, соняшник, гречку, бобові. Лопать проштовхує зерно в отвори, які більше його по діаметру. У той же час грубі великі частини не можуть пройти ці отвори. Таким чином, серед вихідних грубих домішок не буде знайдено зерна.

Так само такий принцип використання отворів дозволяє і сортувати зерно. Так, наприклад, якщо випадково було змішано, скажімо, бобову і зернову культуру або дві зернових з різними розмірами зерен, то маленькі зернятка вийдуть в зерновий отвір скальператора, а великі - через отвір для грубих домішок. Все це буде зроблено дуже швидко, адже продуктивність цих машин 50-200 тонн на годину.

Такий ретельний відбір зерен за допомогою скальператора дозволить з добірних зерен згодом виробляти якісне борошно. Тому доцільно їх використовувати в зерноочисних відділеннях елеваторів і на хлібоприймальних підприємствах. Працюють зерноочисні машини при вологості 40-80% і температурі від -40°С до +40°С.

Отже, купити зерноочисне обладнання означає забезпечити якісну очистку і сортування зерна. А це, в свою чергу, послужить чудовим впевненим виробничим стартом.