Запчастини до сепаратора - запорука бездоганної роботи техніки

На багатьох підприємствах з переробки зернових використовується хоча б один очищувач - машина, призначена для просіювання продукту і його очищення від грубих домішок (наприклад, стебел).

Як забезпечити довгу службу зернового сепаратора?

Так як робота цілого цього механізму залежить від справної роботи кожного окремого його елемента, то логічно припустити, що якісними повинні бути всі запчастини сепаратора. Саме вони виступлять передумовою бездоганної роботи техніки.

Потрібно добре знати будову пристрою, щоб визначати яка самедеталь вийшла з ладу і якою її слід замінити. Іноді трапляється, що заміни потребує тільки окрема частина деталі. Так, наприклад, в несправності вентилятора може бути винним його вузол або робоче колесо. Так як вони мають різні моделі, то слід знати які з них ефективно комбінувати для оптимальної взаємодії, бо в іншому випадку вентилятор буде ламатися знову і знову.

Слід також мати на увазі, що благополуччя великих і важливих деталей досить часто може залежати і від малих, незначних. Наприклад, в вібраторі може виходити з ладу власне робоча частина, вал або ексцентрик, а провісниками цього може послужити пошкодження кронштейнів, шайб, дисків втулок тощо. Крім того, не варто завжди покладатися на захист корпусом, потрібно не лінуватися знімати його для профілактичної перевірки прихованих частин.

При появі в обробленому зерні домішок доцільно перевірити справність піддону, його кришку, герметичність закривання люка. А якщо в зерні є пил - закономірно, що проблема криється в пиловідокремлювачі або пошкоджена його труба. Справність цих частин робить роботу сепаратора правильною, без прикрих погрішностей. Якщо зменшена продуктивність очищення зерна, то треба розбиратися з підшипниками. Слід вибирати при заміні такі підшипники, які будуть менше зношуватися.

Іноді при розрахунку роботи на різні сорти зерен або круп доцільно буде завести спеціальні сита для них. Вони не вносять ніяких змін в основну конструкцію, не вимагають додаткового підстроювання. У той же час їх будова враховує опуклості, особливості будови зерен певного виду і заодно знижує забивання сепаратора. Наприклад, решета з трьохпелюстковими активаторами до 55% підвищують продуктивність при роботі з гречкою.

Для радикального ремонту або реконструкції знадобиться більш серйозний підхід до того, щоб купити запчастини до сепаратора. Правильні і добре підігнані деталі зроблять роботу очищувача швидкою і безпомилковою.