Нове в зерноочистці - нова розробка підприємства

Обробка зерна, як і взагалі інші галузі промисловості, широко використовує новітні технології. Наприклад, одним з таких сучасних приладів є пневмосепаратор.

Пневмосепаратори використовуються в очищенні зерна і бобів після їх відділення від грубих домішок. Таким чином, їх можна застосовувати як окремо, так і в складі автоматизованих зерноочисних комплексів.

Розглянемо серію сепараторів Р-8, які перевірені і захищені двома патентами.

Слід зазначити, що головне призначення цієї серії сепараторів - виробляти ціле повноваге зерно і якісний матеріал для посіву без насіннєвих сорочок та інших домішок. Вони здатні очищати матеріал будь-якої вологості і не вимагають для цього ніяких додаткових насадок. Після обробки зерна, його врожайність зростає на 30-40%.

Вигідність пневмосепаратора полягає і в його низькому споживанні енергії. Крім очищення від домішок і сорочок, Р-8 можуть і калібрувати зерна за граничною вагою. Продуктивність становить понад 16 тонн/годину при вологості суміші до 15%.

Працюють пневмосепаратори від електродвигуна у фланцевому виконанні, потужністю до 2,2 кВт. Такий двигун забезпечує швидкість повітряного потоку в аспіраційному каналі до 10 м/с. В пневмосепараторі головним робочим елементом є відцентровий пиловий вентилятор. Діаметр робочого колеса - 300 мм, частота обертання - 3000 оборотів в хвилину. Таким чином, при тиску 400 Па витрачається не більше 200 куб.м/год. повітря.

Для надходження зерна передбачений патрубок діаметром 214 мм. Вихлопний патрубок має лінійні розміри 185*185 мм. Таким чином відбувається тісний контакт зерен між собою всередині машини, що допомагає у відділенні сорочок. Гарантія на Р-8 надається на термін 12 місяців.

Важать такі пневмосепаратори близько 300 кг, прості в установці і легкі в експлуатації. При хорошому обслуговуванні, дбайливому догляді вони можуть служити протягом довгих років. Пневмосепаратори стануть важливими елементами ліній очищення зерна, забезпечуючи якісне бездоганне очищення без додаткових налаштувань або решіт-насадок

Отже, Р-8 - чудове сучасне рішення для очищення зерна перед посівом і подальшою обробкою. Їх перевагами є висока продуктивність при порівняно малих розмірах і економія енергії.

Загалом, враховуючи значний обсяг виконуваних функцій невелика на пневмосепаратор ціна. Україна виробляє непогані продуктивні моделі Р-8-СДО-16, 25, 50. Вони дещо відрізняються за продуктивністю, тому доступний пристойний вибір цих надійних машин.