Зерноочисні машини для виробництва високоякісного зерна

Так як тільки одна машина очищення зерна не може повністю опрацювати абсолютно всі етапи цього процесу, то зрозуміло, що для цього потрібна їх сукупність - зерноочисний комплекс.

Одним із найпоширеніших комплексів є зерноочисний комплекс ЗАВ. До його складу зазвичай входять сепаратори Р-8-БЦСМ. Вони виробляються з одним, двома або чотирма уніфікованими блоками. Чим більше таких блоків, тим більший обсяг зерна може бути прийнятий на очищення.

БЦСМ проводять очистку від бур'янів і домішок круп, зернових і бобових. Таким чином видаляються стебла і інші великі частини. Забезпечується це шляхом просіювання суміші через спеціально підібрані решета. Зазвичай для ретельного очищення використовується 3 решета, які встановлюються на касети. Для різних культур потрібні гратчасті секції різних габаритів, і по-різному регулюється подача повітря і зерна, різні за розміром і вагою зерна з різною швидкістю проходять через решета.

Наприклад, при очищенні пшеничних зерен, продуктивність сепараторів БЦСМ становить 25-50 тонн/годину з ефективністю очищення понад 70%. Встановлена потужність двигунів різних марок може становити від трьох до десяти кВт. Крім пшениці, очищатися може ще досить великий перелік культур за допомогою інших наборів решіт: жито, ячмінь, гречка, овес, горох, кукурудза, соняшник, рис, сорго, просо, гірчиця, соя, ріпак.

Виробляються сепаратори в трьох модифікаціях: базової моделі, елеваторний варіант і комплект обладнання для створення зерноочисних комплексів.

Для виготовлення посівного матеріалу після звичайних сепараторів встановлюються пневмосепаратори. Їх робота базується вже не на системі різного розміру решіт, а на використанні відцентрових вентиляторів. Від зерна видаляється не тільки пил, але і насіннєві сорочки. Таким чином збільшується частка сходження отриманої маси. Слід зазначити, що ці сепаратори при переході на іншу культуру не вимагають змін налаштувань. Їх якість підтверджується двома патентами.

Крім сепараторів, для автоматизації процесу не обійтися без ковшових елеваторів - норій. Ці стрічкові конвеєри допоможуть у завантаженні зерна в очисні машини, а обробленому продукту забезпечать транспортування в зерносховища і склади.

При установці системи сепаратори підбираються так, щоб зерноочисний комплекс в цілому використовував як можна менше електроенергії при максимальній продуктивності. Він дозволить власнику отримувати очищене і якісне зерно.